Sesje zdjęciowe lookbook


Dobre zdjęcia lookbook muszą bazować na wysokiej jakości, profesjonalnej fotografii. To kwestia wysokiej klasy sprzętu i doświadczenia posiadanego przez zawodowców w tej dziedzinie.

Istotną cechą takich zdjęć powinna być ich swego rodzaju prostota. O ile tło pozostaje ważnym elementem fotografii, to tutaj nie może ono odciągać uwagi od modela lub modelki, którzy muszą być centralną częścią całego obrazu. Zbyt wiele elementów zepsuje cały efekt, gdyż odbiorca powinien skupić się na ludziach i na tym, w co są ubrani. Dlatego udane zdjęcia lookbook to takie, które charakteryzują się bardzo prostym lub umiejętnie rozmytym tłem. Takie neutralne tło zwykle uzyskuje się w studio fotograficznym, ale równie dobrze może być to plener.  Najważniejsze, by ustawienia postaci, oświetlenie i tło były dobrane tak, by jak najdokładniej było widać odzież.

Dobre ukazanie kolekcji odzieży wymaga tego, by prezentować na zdjęciach całe sylwetki modeli i modelek, najlepiej w różnych pozycjach, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Powinny być to przy tym naturalne, niewymuszone pozy. Dlatego ważną kwestią pozostaje doświadczenie modeli biorących udział w sesji. Umiejętność swobodnego pozowania bezpośrednio wpływa na jakość zdjęć, które muszą przecież przekonać potencjalnych klientów do zakupu określonych produktów.

Każda kolekcja ubrań jest inna i nie każdy model sprawdzi się w każdej sesji. Dopiero profesjonalne wyselekcjonowanie odpowiednich osób, wykonanie makijażu i dobranie dodatków sprawią, że uzyskamy zdjęcia lookbook jakich oczekiwaliśmy. To fotografie, których głównym elementem jest ubranie, więc musi ono idealnie leżeć na modelach. Nie ma tu miejsca na niepotrzebna fałdy, przekłamania kolorów czy nic, co mogłoby świadczyć o dyskomforcie ludzi biorących udział w sesji. Luźna atmosfera zawsze daje pozytywny efekt, a dobre zdjęcia lookbook zawsze zwiększają zainteresowane daną kolekcją.